Різдвяне привітання архієпископа Іларіона

Різдвяне послання 
архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона
боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним 
Рівненської єпархії Української Православної Церкви 
Київського Патріархату

Всечесні отці, дорогі у Христі браття і сестри!

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!

Знову святість Різдва Христового приходить до кожного віруючого серця, даруючи всім неперевершену радість з того, що з нами Бог. Це – величний день у житті кожного з нас: «Бо так Бог полюбив світ, що віддав і Сина Свого Єдинородного, щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне» (Ін. 3, 16).

Заради нас, людей, і ради нашого спасіння прийшов на землю Бог. Прийшов у час, коли в світі була темрява і холод в людських серцях. В час, коли на землі панував морок ідолопоклонства, байдужість, ненависть, егоїзм, насильство. Тому і Воплотився у світ Бог. Прийшло Світло у царство темряви, щоб розсіяти пітьму зла, щоб просвітити людей світлом правди і життя: «І світло в темряві світить, і темрява не огорнула його» (Ін. 1,5). Втілена Любов Божа приходить у світ, щоб його перетворити, повернути Своєму створінню первозданну красу, загублену внаслідок прадавнього Адамового гріха. «Ось наше торжество, яке ми сьогодні святкуємо – прихід Бога до людей, щоб ми прийшли до Бога, щоб ми повернулися до Нього і, скинувши з себе стародавню людину, одяглися в нову, і, як умерли в Адамі, так само знайшли життя в Христі», – виголошує в цей день святитель Григорій Богослов.

З часу Різдва Христового минуло більше як два тисячоліття. Що змінилося? Поглянувши навколо, бачимо сумну картину: сучасний світ переповнений гріхами, можливо, в більшій мірі, ніж колись. Десятки мільйонів людей знищено під час воєн, голодоморів, політичних репресій. Мільйони людських душ щодня і щогодини отруюються розпустою і аморальністю! Тисячі дітей вбивається щороку абортами! І далі панує обман, егоїзм, насильство, корупція. В суспільстві рідко зустрічаються приклади благочестивого життя: не підноситься постійно серед нас «слава в вишніх Богу», немає на землі миру, а в людях Божого благовоління.

Від усього цього можна розчаруватися і зневіритися. Чи не даремно приходив Син Божий на землю; чи, можливо, Він перестав піклуватися про людей, побачивши їхню зіпсованість гріхом?! Ні, не даремно! Він прийшов, і не перестає опікуватися нами. Він прийшов, і не перестає співстраждати з нами, вселяючи в нас надію в хвилини розпачу і зневіри. Він прийшов, «прийнявши образ раба» , і слухає нас «аж до смерті» (Флп. 2,7-8).

Тому поспішімо і ми до Того, хто постійно закликає: «Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас» (Мф. 11, 28). Наповняймо наші душі миром Христовим, «Бо Він є мир наш» (Єф. 2, 14). Разом з волхвами принесімо Йому жертву, яку Він від нас чекає: «Жертва Богові – це дух упокорений, серцем скорботним і смиренним Ти не погордуєш» (Пс. 50, 19). Помолімося, як пастушки, у смиренні сердець наших Подателю життя, та з ангелами заспіваймо: «Слава у вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління!» (Лк. 2, 14).

Улюблена моя паство! У ці святкові дні сердечно вітаю вас із Різдвом Христовим та Новим 2018 роком. Вітаю вірних і мужніх захисників нашої Батьківщини: воїнів, капеланів, волонтерів та тих, хто жертвує своїм життям і здоров’ям заради довгоочікуваного миру на нашій рідній землі. Вітаю державну владу та органи місцевого самоврядування. Вітаю Боголюбивих пастирів, чесне чернецтво та всіх вірних Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату. Вітаю наші громади у Європі та всіх земляків-українців, розсіяних по всьому світу. Дякую вам за ваші щирі молитви, сказані добрі слова та виконані справи милосердя один для одного. Закликаю вас і надалі зберігати єдність та плекати у своїх серцях любов до Бога і ближнього!

Нехай Різдвяна зоря, що звіщає світові Народження Христа, засяє своїм промінням в холодних окопах, в госпіталях і в родинах, у яких війна забрала рідних та близьких. Нехай зігріє тих, хто втратив свої домівки, та тих, хто страждає в полоні. Нехай новонароджений Спаситель, який прийшов, щоб знищити гріх та зло у світі, принесе злагоду кожній людині і подарує довгоочікуваний мир нашій Україні.

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!

Іларіон,
архієпископ Рівненський і Острозький,
в.о Екзарха Європи, голова Управління зовнішніх церковних зв’язків

Різдво Христове 
2017/2018 рр.
м. Рівне

About

Також читають...

Your email will not be published. Name and Email fields are required