Митрополит Епіфаній: ми святкуватимемо не просто історичну подію, а знову нагадаємо собі, що Син Божий прийшов у цей світ не задля Себе, а заради нас та нашого спасіння

Залишилися лічені дні до святкування величної історичної Події, завдяки якій стало можливим наше спасіння, – до приходу у світ Господа нашого Ісуса Христа. Саме заради нас Син Божий воплотився на землі. Він, народжений по плоті, сповитий не у царських палатах та розкошах, а у вифлеємському вертепі, розкриває Свої руки до цілого світу. Господь відкритий до кожної людини, адже приймає повноту людської природи, щоб звершити справу нашого спасіння. Сповите у яслах Богонемовля щиро приймає усіх, хто приходить до Нього. Дитя не потребує ані золота, ані срібла чи інших цінних дарів – лише нашу нелицемірну любов та чисте серце, в якому ми підготували місце для Нього – Сина Божого і Сина Діви.

Крізь простоту та вбогість, що оточували Дитя у темній печері, на землю проливається Божественне Світло. Христос на всі подальші часи, для всіх поколінь з’являється у нашому житті, часто сповненому темрявою гріха, неправди та зла, щоб стати тим Джерелом віри, надії та любові, про Яке сказано: «І Слово стало плоттю, і вселилося між нами, повне благодаті й істини; і ми бачили славу Його, славу, як Єдинородного від Отця» (Ін. 1: 14).

Господь приходить до нас від Небес, щоб змінити наше життя зсередини – повернути йому свободу та гідність, звільнивши нас від гріха та смерті. І лише від нас залежить, чи приймаємо ми Його дар, Його Світло, чи увійдемо у Його відкриті обійми, чи віруємо, як навчає нас вірити Христос і Його Церква. У ці дні, коли ми готуємося до зустрічі Різдва Христового, є для нас певним духовним піднесенням. Ми зможемо повноцінно його осягнути, якщо відкриємо свої серця для любові – чистої, безкорисливої, терплячої та щирої. Вона лине до всіх від маленького Ісуса, що народжується для кожного з нас.

Нам потрібно добре осмислити, усвідомити, що саме ми святкуватимемо. Бо досить просто за красивими обгортками подарунків, розвагами та застіллями загубити розуміння самої сутності святкування Різдва Христового – відзначення приходу в світ обітованого Месії-Спасителя. Тож варто підготуватися, найперше, духовно та по-справжньому відчути цю подію, яка сталася більш ніж дві тисячі років тому – але залишається сучасною. Відчути той мир, який Христос приніс у світ. Цей мир, це духовне піднесення є особливим станом нашої душі. І якщо ми відчуємо їх, то будемо справді щасливими. Бажаю, щоб ми якомога частіше відчували цей Божественний невидимий дотик, який робить нас істинно щасливими – так, як можливо бути щасливими тільки з Богом і у Бозі.

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній

About

Також читають...

Your email will not be published. Name and Email fields are required